Simona Halep – Dayana Yastremska 7-5, 6-4. Simona Halep se califică în sferturile turneului WTA de la Roma

Marian Cărăvan 18.09.2020, 16:06

Simona Halep și Dayana Yastremska se întâlnesc astăzi în optimile turneului de categorie Premier 5 de la Roma. Este primul meci la simplu dintre cele două sportive.

UPDATE. GAME, SET ȘI MECI SIMONA HALEP! Campioana noastră se impune în două seturi, 7-5, 6-4 și merge mai departe în turneul WTA de la Roma.

Dayana Yastremska nu se lasă și se menține în meci. E 7-5, 5-4.

Simona Halep – Dayana Yastremska 7-5, 5-3. Simona, la un game de câștigarea meciului.

Simona Halep – Dayana Yastremska 7-5, 4-3. Simona rămâne la conducere și servește pentru 5-3.

Ucraineanca încearcă să revină și câștigă două game-uri la rând. Dar Simona Halep se distanțează la 4-2.

Simona Halep – Dayana Yastremska 7-5, 3-1.

Simona Halep începe bine setul 2 și conduce deja cu 2-0.

SET Simona Halep. Campioana noastră se impune cu 7-5 în primul set.

După 4-4, 4-5, 5-5, Simona Halep face break-ul și conduce cu 6-5!

Simona Halep – Dayana Yastremska 3-4. Ucraineanca își valorifică serviciul și trece din nou în avantaj.

Simona Halep pare de neoprit! Revenire spectaculoasă pentru campioana noastră și este 3-3.

Break Simona Halep! Este 2-3.

Simona Halep câștigă primul game din acest meci. Este 1-3.

Dayana Yastremska se desprinde la 0-3, fără emoții.

Break Dayana Yastremska. După 7 minute, ucraineanca conduce cu 2-0.

Simona Halep – Dayana Yastremska 0-1. Ucraineanca își face serviciul.

Simona Halep – Dayana Yastremska live stream online optimi WTA Roma

Simona Halep luptă pentru calificarea în sferturile de finală ale turneului WTA de la Roma. Campioana noastră a intrat direct în turul 2 al turneului din capitala Italie, având-o ca adversară pe reprezentanta gazdelor, Jasmine Paolini, ocupanta locului 99 WTA. Deși a făcut un meci slab, Simona Halep a învins-o pe italiancă în minimum de seturi, 6-3, 6-4, și s-a calificat în optimi.

În această fază a competiției o întâlnește vineri pe Dayana Yastremska, 20 de ani, locul 29 WTA. Ucraineanca a trecut în turul 2 de americanca Amanda Anisimova (19 ani, locul 27 WTA), cu 4-6, 7-6 (7/3), 6-4. Meciul a durat două ore și 15 minute.

Simona Halep și Dayana Yastremska se întâlnesc pentru prima oară la simplu.

Luni, 14 septembrie, în proba de dublu, Simona Halep și Monica Niculescu au învins fără drept de apel, după doar 46 de minute, perechea Elina Svitolina/Dayana Yastremska, scor 6-0, 6-1.

Simona Halep – Dayana Yastremska live video stream online optimi WTA Roma este vineri, 18 septembrie, nu înainte de ora 14, în direct la Digi Sport 2 și în format live text pe Impact.ro. Tot pe site-ul nostru veți putea viziona cele mai importante momente ale partidei.