EXCLUSIV. Paula Seling, scene de cascadorii râsului. Ce i se întâmplă atunci când începe să cânte în casă

Alexandru Catalan, Ioana Nechifor 05.02.2021, 20:48
EXCLUSIV. Paula Seling, scene de cascadorii râsului. Ce i se întâmplă atunci când începe să cânte în casă

Paula Seling (43 de ani) se amuză teribil, când cei trei căței participă la repetițiile ei. Celebra solistă ne-a povestit, în exclusivitate pentru impact.ro, despre animăluțele de companie, care îi colorează viața, și care, surpriză, par și mari iubitori de muzică. Artista va reveni pe scenă pe 14 februarie, după o pauză foarte mare, impusă de pandemia de coronavirus: ”Am mari emoții, pentru că voi cânta după un an de absență, în orașul natal, Baia Mare, chiar de Ziua Îndrăgostiților”, ne-a spus Paula Seling.

”Cel mai atras de muzică e de departe Sami. Are el o frecvenţă specială. Sami e mai romantic, în felul său. Are propriul său fel de a doini, cum îi spun eu”

”Ori de câte ori trebuie să mă furişez la studio, trebuie să aplic o strategie anume. Fiindcă celor trei câini ai mei le place foarte tare muzica!”, a declarat Paula Seling, în exclusivitate pentru impact.ro. Paula şi soţul ei, Radu Bucura, au trei câini, pe Sami, 11 ani, Calissi, 7 ani, ambii din rasa Samoyed, şi pe Metisa Luna, de nouă ani. Toţi trei au ”ureche muzicală”, dacă se poate spune aşa.

”Cel mai atras de muzică e de departe Sami. Are el o frecvenţă specială, ca să-şi dea seama când cânt. Dacă e undeva, mai departe, pasiunea de a cânta îi vine mai greu. Dar dacă se întâmplă să se sesize, cu auzul lor extraordinar, ceva vocale sau acorduri, să te ţii! Sami e mai romantic, în felul său. Are propriul său fel de a doini, cum îi spun eu. Şi nu se lasă până nu devine solistul scenei. Calissi şi Luna intră în pâine, de-a dreptul. Aşa că, dacă cineva ne-ar surprinde într-un asemenea moment, ar spune că acolo s-a instalat haosul complet. Nu se mai înţelege câine cu câine, darămite om cu câine. Nu recomand, deşi, pentru noi, cei ai casei, lucrurile sunt cam la ordinea zilei”, mai spune Paula Seling.

EXCLUSIV. Paula Selling, scene de cascadorii rasului. Ce i se intampla atunci cand incepe sa cante in casa
Cainii Paulei Seling

Anul trecut, a cântat pe scenă alături de un preot: ” Îl apreciez foarte mult pe părinte, aşa că a fost o bucurie să fim alături pe scenă”

În plus, Paula a reuşit anul trecut să se cânte iar în compania unui preot. De data aceasta unul romano-catolic, Francisc Doboş, cei doi interpretând cu ocazia unui spectacol transmis din Catedrala ”Sf. Iosif”, din Bucureşti, un duet intitulat ”Cerul şi pământul”.

”Legat de acest duet nu ştiu a vă spune a cui a fost ideea, dar mi-a plăcut foarte mult. Îl apreciez foarte mult pe părinte, aşa că a fost o bucurie să fim alături pe scenă. Şi nu, nu a fost pentru prima dată când am cântat pe scenă alături de un preot. Prima dată am făcut asta, cu ceva ani în urmă, la Bacău, alături de un preot ortodox. Deci, am ceva experienţă!”, a mai completat Paula Seling.

[rssfeed id='1609318597' template='list' posts=2]

”Gândiţi-vă, doar, că prepararea unui videoclip ca artist independent, cum e cazul meu, îţi scoate din buzunare, în medie, între 1.500 şi 2.000 de euro”

Ea speră ca perioada carantinei să se apropie de final şi toată lumea, artişti şi public, deopotrivă, să-şi dorească în egală măsură reîntâlnirea în jurul unei scene.

”Nu a fost deloc simplu nici pentru noi, nici pentru ceilalţi. Gândiţi-vă, doar, că prepararea unui videoclip ca artist independent, cum e cazul meu, îţi scoate din buzunare, în medie, între 1.500 şi 2.000 de euro. Ca atare, fiecare a rezistat cum a putut, cu ce a avut. Dar, cel mai mult ne-a lipsit publicul. De abia aştept să mă reîntâlnesc cu el!”, mai spune Paula Seling, care lucrează în prezent la un nou proiect muzical, rămas însă cu o anumită aură de mister.

 

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Paula Seling (@paulaseling)

Urmăriți Impact.ro și pe