Drama familiei lui Ramon de la Masterchef. Prin ce trebuie să treacă în aceste momente

22 03. 2020, 13:17

Familia lui Ramon, fost participant la Masterchef, trăieşte o adevărată drama după ce acesta a decedat în Germania, în braţele iubitei sale, răpus de o boală necruţătoare. În urma lui Ramon au rămas doi copii mici, aceştia aflându-se în ţară.

Familia lui Ramon de la Masterchef trăieşte o adevărată dramă după moartea acestuia

Familia lui Ramon de la Masterchef trăieşte o adevărată dramă după ce fostul concurent la emisiunea culinară a murit în Germania, luni, 16 martie. Ramon a murit pe un pat de spital şi şi-a dat ultima suflare în braţele iubitei sale, mama celor doi copii ai săi. Ramon suferea de ceva timp de o boală necruţătoare, iar anunţul a fost făcut pe pagina de socializare.

Copiii lui Ramon sunt în ţară în momentul de faţă şi habar nu au ce s-a întâmplat cu tatăl lor. De asemenea, drama familiei este amplificată pentru că nu ştie ce se va întâmpla cu corpul neânsufleţit al lui Ramon, întrucât autorităţile din Germania nu permit ca acesta să fie repatriat în România, în contextul în care ne aflăm în plină pandemie. Nu se ştie, deocamdată, unde va fi înmormântat Ramon.

„Chicireanu Ramon-un om frumos cu un suflet mare şi un zâmbet larg, molipsitor – cel cunoscut drept Ramon de la MasterChef, duce o lupta crâncenã cu CANCERUL. Acum 2 ani de zile Ramon a fost diagnosticat cu Cancer limfatic – o boalã îngrozitoare. Ramon a plecat în Germania -ţarã unde a putut beneficia de un tratament corespunzãtor, a fãcut tot felul de investigaţii şi tratamente, a suferit operaţii care mai de care mai complexe şi de 2 ani de zile luptã cu înverşunare”, a fost mesajul transmis de un apropiat de-al lui Ramon, inainte de moartea tânărului.

Ramon a fost un luptător. Nu s-a dat bătut în faţa cumplitei boli, a încercat să o învingă până la finalul vieţii sale. În urmă cu un an, Ramon chiar câştigase o bătălie în faţa crudei maladii.

„Acum un an, el a reuşit extraordinarul – s-a luptat singur în prima fazã cu cancerul şi a supravieţuit. Atunci i-a zâmbit frumos bolii, a întrebat-o cu ce treabã pe la el şi apoi a invitat-o sã îl pãrãseascã. El avea chestii mult mai importante – acasã în Romania tocmai i se năştea al 3-lea copil- o minune de fetiţă!!”, a fost mesajul transmis de un apropiat de-al lui Ramon, inainte de moartea tânărului.