Ce a făcut-o pe Simona Halep să râdă cu gura până la urechi în timpul unui interviu. Foto viral

Locul 3 WTA, Simona Halep a fost surprinsă în timpul unui interviu televizat în timp ce râdea cu gura până la urechi. Aflată la Stuttgart pentru turneul care va începe luni, sportiva a fost invitată la un interviu moderat de Julia Goerges.

Simona Halep a râs cu gura până la urechi în timpul unei emisiuni

În aceste zile, campioana României, Simona Halep se află la Stuttgard care urmează să debuteze în cadrul turneului care va începe luni. Datorită notorietății sale și a performanțelor pe care le-a demonstrat de multe ori pe zgură, Simona a fost invitată la un interviu moderat de ofsta mare jucătoare de naționalitate germană, Julia Goerges.

Aflându-se în așteptarea rezultatelor cu privire la condiția sa fizică, având în vedere problemele pe care le-a acuzat la umăr în ultima vreme, totuși sportiva a demonstrat că este foarte bine, atât din punct de vedere fizic cât și psihic. Dispoziția pozitivă a putut fi observată în interviu acordat fostei tenismene germane.

Julia Goerges a fost la rândul său în top 10 WTA. Cele două au avut parte de mult umor pe parcursul interviului, după cum s-a putut observa. Simona Halep se află pe locul 3, în timp ce pe locul doi se află japoneza Naomi Osaka, iar lider detașat fiind Ashleigh Barty, de origine australiană.

Simona Halep a fost surprinsa in timp ce radea cu gura pana la urechi in timpul interviului FOTO :Instagram

Cum se prezintă clasamentul WTA

Duminică, Astra Sharma, o reprezentantă a Australiei a reușit să câștige titlul Charleston, după ce, performanța de care a dat dovadă a urcat-o 45 de locuri, aflându-se pe locul 120 în clasament. România se poate lăuda cu patru jucătoare în top 100 WTA. Celelalte trei fiind Patricia Țig, aflată pe locul 64, Sorana Cîrstea care se menține pe locul 67 și Irina Begu, aflată pe locul 75, pierzând o poziție.

Cu privire la dublu, Raluca Olaru a coborât un loc, iar în acest moment se află pe locul 43, în timp ce Monica Niculescu, staționează pe locul 55. În ceea ce privește clasamentul WTA la simplu, acesta arată după cum urmează: