Home » Entertainment » Monden » Adevărul despre scandalul dintre Simona Hapciuc și Nasrin Ameri a ieșit la iveală. De ce au ajuns să se bată, de fapt: “Mă teroriza psihic”
Adevărul despre scandalul dintre Simona Hapciuc și Nasrin Ameri a ieșit la iveală. De ce au ajuns să se bată, de fapt: “Mă teroriza psihic”
Lumea showbiz-ului românesc a fost zguduită, săptămână trecută, de scandalul în care Simona Hapciuc și Nasrin Ameri sunt implicate. Cele două vedete de la Antena Stars s-au luat la bătaie în baia de la sediul televiziunii. Acum, fosta concurentă de la Survivor România a ieșit la rampă pentru a spune lucrurilor pe nume. Iată de ce au ajuns să se bată!
Simona Hapciuc, detalii despre conflictul cu Nasrin Ameri
Săptămâna trecută, scandalul de la Antena Stars a ținut prima pagină a tabloidelor. Simona Hapciuc și Nasrin Ameri s-au luat la păruială în baia televiziunii. Potrivit informațiilor publicate de Playtech.ro, cea care a declanșat acest conflict ar fi fost Simona Hapciuc.
Aceasta ar fi așteptat-o într-o pauză a matinalului la toaletă pe prezentatoarea Nasrin Ameri, apoi s-ar fi repezit asupra ei și ar fi agresat-o atât fizic, cât și verbal. Acum, fosta concurentă de la Survivor România s-a decis să spună cum au stat, de fapt, lucrurile.
Aceasta a ținut să precizeze că nu a fost concediată de șefii de la Antena Stars, ci și-a dat singură demisia. De asemenea, blondina a spus că Nasrin Ameri o „înțepa” ori de câte ori avea ocazia, ba chiar susține că a ajuns și la terapie din cauza răutăților pe care i le adresa colega ei.
„La mine se adunaseră foarte multe. Eu ajunsesem să mă rog de șefi să mă dea afară. Nu puteam să-mi dau demisia că nu aveam bani să le plătesc daune, conform contractului.
Ajunsesem la terapie din cauza ei, plecam de la emisiune și ajungeam acasă și plângeam în baie. Mă teroriza psihic! Cu patru zile înainte de conflict, șefii îmi acceptaseră demisia. Au aflat și ei că eu nu mai vin de la 1 ianuarie.
În ziua respectivă, m-a atacat de două ori. Primul atac a fost când ea a zis că în sfârșit se curăță emisiunea. Le-a zis fetelor de machiaj. Al doilea atac al ei a fost scânteia de la care a pornit totul.
În timp ce invitata trebuia sa intre în platou să cânte ea a întrebat-o pe Olga: „Cu următoarea care vine ne purtăm la fel, sau ne purtăm ca cu asta?”. Și ea atunci a spus: „Păi noi nu ne împrietenim cu nimeni!”, a mărturisit Simona Hapciuc la Teo Show.
Simona Hapciuc si Nasrin Ameri
[rssfeed id='1609318597' template='list' posts=2]
Simona Hapciuc recunoaște că a agresat-o atât fizic, cât și verbal pe Nasrin Ameri
Simona Hapciuc recunoaște că a a cedat nervos în momentul în care s-a întâlnit cu Nasrin Ameri în toaleta televiziunii. Aceasta a recunoscut că a jignit-o și lovit-o pe colega ei, însă consideră că aceasta exagerează. Blondina susține că are rapoartele unde se vede clar că medicii au trimis-o acasă că nu avea nimic.
„În pauză ne-am întâlnit în baie. S-a întâmplat. Atunci a fost greșeala mea. Nervoasă, am început să o înjur pe un ton pe care nu pot să-l reproduc. „Mai am o lună, lasă-mă-n…nu te mai suport!”, i-am zis.
Ea a incercat să-mi dea cu palma și eu am apucat-o de mână și am împins-o. Atunci a început să țipe: „Săriți că mă bate! Aduceți camerele!”. Eu am plecat, nu știu dacă au venit Ambulanțele.
Atunci mi s-a spus că mi se încheie contractul în acel moment. Știu că s-a dus la Elias. Am rapoartele unde scrie că cei de la Elias au trimis-o acasă că nu avea nimic.”, a mai zis Simona Hapciuc.
După conflict, blondina nu mai lucrează la Antena Stars, iar Nasrin Ameri a lipsit de la propria sa emisiune, colegul său, Trofin Dima, prezentând singur matinalul.
Este redactor Impact.ro, acest site reușind să îi redea satisfacția reală a unei pasiuni și a unui loc de muncă în acealași timp. Violeta a terminat Facultatea de Jurnalism și...