Liviu Dragnea se bucură de viață, după ce a ieșit din închisoare. Politicianul a fost surprins în compania unui manelist celebru, care îi face dedicații și îl laudă pentru că a mărit salariile. Cei doi apar într-un videoclip în care se pupă și se iau în brațe.
Fostul lider PSD a fost eliberat condiționat din penitenciarul Rahova și a anunțat, inițial, că va sprijini lansarea unui nou partid. După înființarea Alianței Pentru Patrie, alături de bunul său prieten Codrin Ștefănescu, Dragnea a făcut turul televiziunilor, oferind interviuri incendiare despre viața sa în spatele gratiilor, dar și despre clasa politică actuală.
Însă, politicianul are timp și de distracții. Se bucură din plin de libertate și profită că acum poate pune liniștit capul pe perna lui. Recent, Liviu Dragnea s-a întâlnit cu un celebru manelist, care i-a dedicat și câteva versuri. Preț de câteva secunde, fostul președinte al social-democraților apare lângă cântărețul de manele Nikolas Constantin, cu care se pupă pe obraz și se îmbrățișează.
Tânărul artist este vizibil emoționat de întâlnirea cu Dragnea, căruia îi mulțumește că a mărit salariile. La un moment, manelistul face un gest neașteptat. Îl pupă pe politician în dreptul inimii, semn că este un mare admirator al său. Imaginile cu cei doi au ajuns pe internet.
[rssfeed id='1609318597' template='list' posts=2]”Nu-mi vine să cred, lângă mine este domnul Liviu Dragnea. Dar s-au schimbat foarte multe lucruri, nu mai trebuie să anunțăm chestia aia pe care am spus-o până acum. Vreau să spun doar atât: ”Au, Liviu Dragnea…ne-a mărit salariile”, a spus manelistul Nikolas Constantin în videoclip.

Proaspăt ieșit din închisoare, Liviu Dragnea bagă mâna în foc de faptul că președintele Klaus Iohannis este în spatele a ceea ce s-a întâmplat pe scena politică, în ultima vreme, afirmând despre șeful statului că știa că va pica guvernul.
„Numai un individ cu zero capacitate de înțelegere politică și cred că și economică, așa cum este Florin Cîțu, putea crede că are șanse. Mi-au zis câțiva prieteni că Iohannis era supărat, pentru că nu a crezut că va pica guvernul. Sunt convins că știa că va pica guvernul. Are suficiente informații ca președinte al României și știa că va pica Guvernul României. E unul dintre cele două planuri pe care le-a avut Iohannis probabil și înainte de acest scandal.”, a dezvăluit Liviu Dragnea.
La câteva luni de la ieșirea din pușcărie, fostul lider PSD a pus bazele unui nou partid politic, denumit „Alianța pentru Patrie” (APP), în a cărei organizare s-a implicat direct. Deși se află abia la început, nu este exclus ca, la următoarele alegeri locale și parlamentare, Liviu Dragnea să revină în eșalonul politic românesc.
„S-a înfiinţat, se numeşte Alianţa pentru Patrie… ei lansează site-ul partidului, este o aplicaţie pentru cei care vor să se înscrie…Pentru acest partid voi face foarte multe lucruri”, a anunţat Liviu Dragnea.