UNTOLD 2019 | Tot ce trebuie să știi despre festivalul din Cluj: programul complet și prețul biletelor

Cea de-a cincea ediție UNTOLD debutează joi, 1 august, la Cluj. Festivalul are loc până duminică, 4 august, și îi aduce la Cluj pe cei mai tari artiști ai momentului. Organizatorii promit o ediție aniversară cu trupe și artiști pe măsură.

Festivalul UNTOLD 2019 are loc în perioada 1-4 august, pe Cluj Arena. Evenimentul a ajuns deja la cea de-a cincea ediție și promite și anul acesta distracție maximă alături de cei mai în vogă artiști ai momentului.

Printre cei care vor cânta sau vor mixa la Cluj se numără Robbie Williams, considerat capul de afiș al festivalului. De pe scene nu vor lipsi, însă,  Busta Rhymes, David Guetta, Armin Van Buuren, Martin Garrix, Dimitri Vegas&Like Mike, Timmy Trumpet, Bastille, James Arthur și Oscar and The Wolf.

UNTOLD 2019 | Programul complet

Joi, 1 august: Main Stage

  • 17:00 – Partidul Kiss FM
  • 19:30 – Smiley
  • 20:45 – Tove Lo
  • 22:00 – James Arthur
  • 23:15 – TUJAMO
  • 01:00 – W&W
  • 2:45 – Dimitri Vegas & Like Mike
  • 4:00 – 3 Are Legend
  • 4:30 – Steve Aoki

Scena Galaxy

  • 21:00 – Floog
  • 23:00 – OXIA
  • 01:00 – Loco Dice
  • 03:30 – Joseph Capriati
  • 06:00 – Ana Tur

Scena Alchemy

  • 17:00 – Zo
  • 19:00 – K-LU
  • 21:00 – Șatra B.E.N.Z
  • 22:00 – Grasu XXL Live
  • 23:00 – Roni Size
  • 00:30 – Camo & Crooked Live
  • 02:00 – Pendulum DJ Set B2B Friction

Scena Daydreaming

  • 14:00 – IV-IN
  • 15:30 – AKOS
  • 17:00 – Davian
  • 19:00 – Ocean VS Orienatlis
  • 21:00 – Audiofly
  • 00:00 – Monolink
  • 01:30 – Lum
  • 03:30 – Behrouz
  • 05:30 – Viken Arman

Scena Fortune

  • 21:00 – TINLICKER
  • 22:30 – Ruben De Ronde
  • 23:30 – ARTY PRES. ALPHA 9
  • 00:30 – Cosmic Gate
  • 01:45 – Christina Novelli Live
  • 02:00 – Craig Connelly
  • 03:00 – Marco V
  • 04:00 – Johan Gielen
  • 05:00 – Allen Watts & Alessandra Roncone

Scena Forest

  • 17:30 – Satellites
  • 19:00 – Zimbru
  • 20:30 – Funkorporation
  • 22:00 – Alborosie & Shengen Clan
  • 00:00 – Morcheeba

Scena Time

  • 14:00 – NINHO B2B James Aki
  • 15:30 – DJ BEATREKER
  • 16:00 – DJ L
  • 17:00 – DIGITALOVE
  • 18:30 – Moonsound
  • 20:00 – Andre Rizo
  • 21:30 – Paul Damixie
  • 23:15: Kilngande
  • 00:30 – Kristian Nairn
  • 01:30 – NUSHA B2B T78
  • 03:30 – Vali Bărbulescu
  • 05:00 – Maestros Del Ritmo

Scena Earth Spirit

18:00 – Andy Benz
19:30 – Air Ceremony
20:30 – Radia
21:30 – Phillipe Dib’s Desert Mind
23:00 – Ancestral Blow
00:00 – Indios Beta’s The Flight Of Aguila And The Condor
02:00 – DJ Session

Vineri, 2 august: Main Stage

  • 17:00 – Basska
  • 18:15 – Subcarpați & Grup Iza
  • 19:30 – Stormzy
  • 21:00 – Busta Rhymes
  • 22:15 – Timmy Trumpet
  • 00:00 – Armin Van Buuren

Galaxy

  • 21:00 – Andrew Meller
  • 23:00 – Leharâ
  • 01:30 – Solomun
  • 04:30 – Boris Brejcha
  • 06:30 – Elax

Alchemy

  • 17:00 – DJ Snow & MC Agent
  • 18:45 – Nane
  • 20:00 – Showcase Culese din Cartier
  • 23:30 – Nero DJ Set
  • 01:00 – Borgore
  • 02:30 – Chase & Status DJ Set

Daydreaming

  • 14:00 – ESAUNUE
  • 16:00 – Darai Lama
  • 18:45 – Kerala Dust
  • 20:30 – BLOND:ISH B2B YOKOO
  • 23:00 – Acid Pauli
  • 02:00 – Damian Lazarus
  • 04:00 – Lovestuckk
  • 06:30 – TIMUJIN

Fortune

21:00 – Jody Wisternoff
22:30 – CID INC
00:00 – Grum
01:30 – Dave Seaman
03:00 – Sebastien Leger
04:30 – Undercatt

Forest

17:30 – Heion Live Set
19:30 – Karpov Not Kasparov
21:00 – Komraus
22:30 – The Motans
23:45 – Akua Naru

Time

14:00 – DJ Dark B2B Mentol
15:30 – Volt
16:30 – Matt
17:30 – Marc Rayen
18:30 – Boehm
20:00 – Jack Perry
21:30 – Tom Novy
23:00 – Swanky Tunes
00:30 – Skiy
02:00 – Scarlett Etienne
03:30 – Goncalo
05:00 – No Parachute
06:30 – Jayraa

Earth Spirit

18:00 –  Andy Benz
19:30 – Water Strings
20:30 – River Flow
21:30 – Indios Beta’s The Sea of Emotions
23:30 – Radia
00:30 – Phillipe Dib’s Sailors
02:00 – DJ Session

Sâmbătă, 3 august: Main Stage

17:00 – Pascal Junior
18:00 – Manual Riva
19:00 – The Avener
21:00 – Oscar and The Wolf
22:30 – Bastille
23:45 – Danny Avila X Flying Steps
01:10 – Don Diablo
02:45 – Fedde Le Grand

Galaxy

21:00 – Artbat
00:30 – Paul Kalkbrenner live
02:30 – Tale of Us
05:30 – Mathame

Alchemy

17:00 – DWLS
18:30 – DJ Wicked
19:30 – Shahmen
20:45 – Spike
22:00 – Deliric X Silent Strike with Muse Orchestra
23:00 – Congo Natty DJ Set
00:30 – Rusko
02:00 – Sub Focus B2B Wilkinson

Daydreaming

14:00 – Vasiu
16:00 – DJ Kool
18:30 – Black Motion Live
20:30 – Lee Burridge
23:30 – Bedouin
02:30 – Guy Gerber
05:30 – Marwan

Fortune

21:00 – Miss Monique
22:30 – Ilan Bluestone
23:30 – David Gravell
00:30 – ATB
01:45 – Andrew Rayel
03:00 – Richard Durand
04:00 – Ram & Darren Porter
05:00 – Suncatcher & Exolight

Forest

18:00 – Nopame
19:30 – Soundopamine
21:00 – Mihail
22:30 – Alexandrina
00:00 – Sevdaliza

Time

14:00 – Victhor
16:00 – Mano
18:00 – Dobrikan & AFGO
20:00 – The Model
21:30 – Facundo Mohrr
23:00 – Adrian Eftimie & Optick
01:00 – Markus Homm B2B Mihai Popoviciu
03:00 – Sandrino
05:00 – Sllash & Doppe
06:30 – Rosario Internullo

Earth Spirit

18:00 – Andy Benz
19:00 – Fire Polyrhythm
20:00 – O Solar Storm
21:00 – Philippe Dib’s Wild Power
23:00 – Radia
00:00 – Indios Beta’s Volcano
02:00 – DJ Session

Duminică, 4 august: Main Stage

18:00 – Kungs
19:45 – Tinnie Tempah
21:30 – Robbie Williams
23:00 – Nicky Romero
00:30 – David Guetta
02:15 – Martin Garrix
04:00 – Ummet Ozcan

Galaxy

21:00 – Mahony
00:30 – Seth Troxler
03:30 – Jamie Jones B2B Martinez Brothers

Alchemy

17:00 – Jaheyo
18:30 – DJ Undoo & DJ Faibo X
20:00 – El Nino
21:00 – Macanache
22:00 – Paraziții
23:00 – A. Skillz B2B Krafty Kuts
01:30 – Dub FX
03:00 – Andy C & Tonn Piper

Daydreaming

14:00 – Vlademir
16:00 – Bross
18:30 – Sabo & Goldcap
21:30 – Black Coffee
23:30 – Vander
01:30 – Lazare Hoche
03:30 – Matthew Dekay
05:30 – Gorje Hewek & Izhevski

Fortune

19:00 – Bogdan Vix & Claudiu Adam & Airborn
20:30 – The Thrillseekers pres. Hydra
21:30 – Markus Schulz & Adina Butar live
23:30 – Futurecode (Omnia & Ben Gold)
00:30 – Emma Hewitt live
01:00 – John O’Callaghan
02:00 – Giuseppe Ottaviani live 2.0
03:00 – John Askew
04:00 – Sean Tyas & Alex di Stefano
05:00 – Nikolauss & Starpicker

Forest

17:30 – Danaga
20:30 – Chancha Via Circuito
21:30 – Inner Circle
23:00 – Irie Maffia
00:30 – Tanya Stephens & Royal Roots

Time

14:00 – Drix
15:30 – Vladimir B2B Adrian Saguna
17:00 – Albwho B2b Andrew Dum
18:30 – Farius
20:00 – Zwette
21:30 – Arias
23:00 – Nora En Pure
00:30 – Anotr B2B Toman
02:00 – Jay Medvedeva
03:30 – Steff Da Campo
05:00 – Two Pauz
06:30 – Stefan Biniak

Earth Spirit

18:00 – Vazduh & 809DAO live set
20:00 – Ceremony
21:00 – Sacred Plant
22:00 – Cosmos
23:00 – Earth Spirit Philippe Dib & Raida
12:00 – Universe
00:01 – Root’s Celebration
02:00 – DJ Session

Cât costă un bilet la UNTOLD 2019

Organizatorii se așteaptă ca la Cluj să ajungă aproape 70.000 de oameni. 67.000 de abonamente au fost deja vândute, vândute potrivit organizatorilor UNTOLD. Dar la vânzare se găsesc bilete și pentru o zi.

Cei care au apucat să-și achiziționeze bilete la început, au beneficiat de prețuri mai mici, după cum urmează:

  • Ziua 1 – 57 euro + taxe (300, 97 lei)
  • Ziua 2 – 73 de euro + taxe (385,43 lei)
  • Ziua 3 – 73 de euro + taxe (385,43 lei)
  • Ziua 4 – 73 de euro + taxe (385,43 lei)
  • Bilete VIP pentru o zi: 169 de euro plus taxe (892,32 lei)

Citește și cât costă chiriile în Cluj pe perioada UNTOLD