Teo Trandafir, oprită de poliție în trafic. Se aștepta la o amendă, dar ce a urmat a lăsat-o fără cuvinte

02 06. 2021, 20:43

Emoții mari pentru îndrăgita prezentatoare TV. Teo Trandafir, oprită de poliție în trafic. Vedeta Kanal D se aștepta la o amendă usturătoare, însă ce a urmat a lăsat-o fără cuvinte.

Teo Trandafir, oprită de poliție în trafic

În traficul infernal din București, ultimul lucru pe care ți-l dorești, mai ales când te grăbești să ajungi la locul de muncă, este să fii tras pe dreapta de un agent de la Rutieră. Este exact ce a pățit îndrăgita prezentatoare TV de la Kanal D.

Teo Trandafir, oprită de poliție în trafic, chiar de ziua ei. De pe bancheta din spate a bolidului său de lux, vedeta aștepta liniștită deznodământul întâlnirii cu omul legii.

„Mai devreme, la intersecție ați fost surprinși de aparatul radar cu o viteză de 75 km/h. Ce înseamnă acest lucru? 580 amenda, 290 în 15 zile și 3 puncte de penalizare. Altă soluție nu avem. Am rugămintea să așteptați în mașină”, i-a spus polițistul șoferului.

Ceea ce nu știa Teo era că totul era, de fapt, o farsă pusă la cale de colegii săi de la emisiune, cu ajutorul unui complice – Alexandru, un polițist din cadrul Brigăzii Rutiere. În loc să se întoarcă la mașina prezentatoarei cu o amendă, i-a făcut o surpriză de zile mari, oferindu-i un superb buchet de flori, gest ce a lăsat-o fără cuvinte.

„Tocmai sunam să anunț că întârzii. Vă mulțumesc mult de tot”, i-a spus, emoționată, Teo Trandafir.

Ce a pățit Teo Trandafir de ziua ei

Vedeta împlinit 53 de ani: „Cred că acum sunt în varianta mea cea mai bună”

Teo Trandafir a împlinit, miercuri, 2 iunie, vârsta de 53 de ani. Vedeta Kanal D a mărturisit, glumind, că încearcă încă de anul trecut să se obișnuiască cu ideea și că se simte minunat în pielea ei.

„Eu de anul trecut, pe vremea asta, spun că am 53, ca să mă învăț cu această vârstă. Mă simt minunat! Cred că acum sunt în varianta mea cea mai bună. Îmi aduc aminte că acum 20 de ani aveam multe kilograme în plus, mă mișcam mult mai greu, îmi era dificil să fac anumite lucruri”, a mărturisit vedeta pentru VIVA.

Despre 2020, anul pandemiei, vedeta de televiziune spune că ar vrea să-l uite cât mai repede.

„A fost, ca pentru toată lumea, un an greu, în care am trăit niște stări de anxietate paroxistice. La Kanal D eram protejați de plexiglasuri, aveam dezinfectanți, eram mereu foarte atenți, colegii mei purtau câte două măști chiar. Dar mă gândeam că pot să iau acest virus și până la serviciu, că aduce Maia de la școală, atunci când se ducea. Și fiica mea era speriată să nu mă îmbolnăvească pe mine. A fost un an pe care sper să-l uităm cu toții cât mai repede. Mi-au lipsit liniștea, confortul, ideea că sunt în control asupra propriei mele sănătăți, că nu depind de nebunia altora care fie nu au crezut, fie nu s-au protejat. Nu am putut să mă închid în casa mea, să mă delimitez de oamenii care aveau alte opinii decât a mea”, a mai spus vedeta.