Frumoasa roșcată a ajuns de nerecunoscut după ce a apelat la un tratament cosmetic. Astfel, tenul vedetei a devenit unul cu probleme, rămânând cu semne vizibile pe față. În timp ce Maria Ilioiu incriminează clinica pentru felul în care îi arată tenul, medicii au o altă variantă.
Fosta ispită de la Insula iubirii și concurentă la „Bravo, ai stil” a ajuns să se confrunte cu probleme grave. Tânăra a apelat la un tratament cosmetic pentru a-și îmbunătății aspectul feței. Din nefericire, procedura i-a creat mai multe probleme. Astfel, Maria a rămas cu o mulțime de cicatrici pe față, în ciuda încercărilor de a reveni la un aspect al pielii fără cusur.
Frumoasa roșcată a mărturisit în cadrul emisiunii lui Dan Capatos, de la Antena 1, cum a ajuns să arate așa. Potrivit vedetei ea a apelat la un tratament facial și s-a lăsat pe mâna medicilor dintr-o clinică renumită. Aceasta mai apelase și în trecut la acest cabinet și lucrurile au decurs perfect. Din păcate, peelingul facial recent a lăsat-o pe Maria Ilioiu cu semne notabile pe chip.
„Mi-am făcut mici proceduri la ei și au fost ok. Aveam încredere, prietenele mi-au recomandat clinica. Am zis să-mi fac un tratament cosmetic. (…) Mi-am topit acidul din buze la ei și mi-am mai scos cu laserul o cicatrice. (…) Medicul mi-a spus de la început că nu există niciun risc, decât dacă stau mai mult în soare, pot apărea mai multe pete”,a spus fosta ispită.

După ce Maria a adus acuzații clinicii și medicului care i-a făcut procedura de peeling, aceștia au transmis un punct de vedere. Astfel, se pare că procedura de peeling chimic, care i-a fost efectuată Mariei, implică eliminarea primului strat de piele. Acest tratament se face cu ajutorul unui aparat cu ace. De asemenea, reacțiile adverse, despre care Maria spune că nu a fost avertizată, sunt explicate de către specialiști. Aceștia din urmă spun că Maria nu a respectat întocmai recomandările primite în clinică.
[rssfeed id='1609318597' template='list' posts=2]„Sunt reacții normale. În mod explicit, nu i-a fost recomandarea la soare, cu atât mai mult utilizarea produselor de machiaj. Procedura a avut loc pe 25 mai, iar, așa cum puteți vedea pe Instagram-ul doamnei Maria Ilioiu, aceasta era pe 27 mai la piscină, cu un machiaj proeminent”, se arată în comunicatul clinicii.