Daniel Onoriu a fost arestat preventiv pentru 30 de zile. Iată de ce este acuzat fostul pilot de raliuri, nepotul celebrei Gabi Luncă și al acordeonistului Ion Onoriu, care a stat 55 de zile în comă din cauza unei operaţii de micşorare a stomacului ce i-a fost făcută în Turcia.
Mai exact, Daniel Onoriu a fost arestat preventiv pentru 30 de zile pentru că a încălcat un ordin de protecție ce îi interzicea să se apropie de soția lui, Isabela, cu care se află în proces de divorț, conform unor surse judiciare citate de Libertatea. Fostul pilot de raliuri ar vrea să se împace cu ea.
„Am fost aproape mort în spital la Terapie Intensivă și după ce am ieșit de acolo nu mai eram eu, așa că i-am cerut divorțul soției mele. După câteva zile, am început să regret, dar nu voiam să mai fiu cu ea”, a scris, vineri, Daniel Onoriu, pe Instagram.
Daniel Onoriu a adăugat că a cunoscut între timp o femeie din Canada, căreia i-a cumpărat un bilet de avion și cu care s-a văzut în Germania, după care a zburat alături de ea către România. Fostul pilot de raliuri a precizat că nu a avut o legătură amoroasă cu acea femeie, ci a intenționat doar să își facă geloasă soția.

De asemenea, Daniel Onoriu a spus că la scurt timp după această poveste, soția lui a cerut ea însăși divorțul și a făcut o plângere la Poliție, cerând un ordin de restricție ce i-a interzis să se apropie la 300 de metri de ea. Fostul pilot a adăugat că nu înțelege de ce a primit acest ordin de restricție.
[rssfeed id='1609318597' template='list' posts=2]„Păi de ce? Sunt violator în serie? Ce am făcut eu să merit asta? Eu știu doar ca i-am făcut cadouri scumpe și am plimbat-o în vacanțe, iar restul sunt doar nebunii inventate de ea… Cum să-i fac eu rău unui om pe care îl iubesc, iar ea de ce nu înțelege niciodată că sunt un om bolnav care are nevoie de îngrijiri și medicamente, nu de semnături pe la Poliție sau ceva de genul ăsta!”, a mai scris Daniel Onoriu.
Fostul pilot de raliuri Daniel Onoriu a încălcat ordinul de restricție, joi, 10 noiembrie. Polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București – Secția 5 au fost sesizați de Isabela, în jurul orei 22.00, prin apel la numărul de urgență 112.
Daniel Onoriu a fost găsit de polițiști în apropierea locuinței soției sale. El a fost condus la sediul secției, însă, având în vedere „starea de agitație” pe care o avea, a fost transportat cu un echipaj SMURD la un spital, pentru a-i fi acordate îngrijiri medicale de specialitate.
Ulterior, vineri, fostul pilot de raliuri a fost dus la audieri și reținut pentru 24 de ore, iar sâmbătă, magistrații au decis arestarea preventivă pentru 30 de zile, pentru încălcarea ordinului de protecție, amenințare și violare de domiciliu.