Pe lângă faptele de eroism pe care ni le oferă cadrele medicale, există și momente în care gesturile acestora sunt de-a dreptul surprinzătoare. Secția de terapie intensivă, plină cu bolnavi COVID, noul loc pentru făcut amor pentru doi angajați ai Spitalului Județean de Urgență din Târgu Jiu. Scenele pasionale s-ar fi petrecut chiar sub ochii oamenilor internați la ATI.
Secția de terapie intensivă, plină cu bolnavi Covid, noul loc pentru făcut amor
Nimeni nu și-ar fi dat seama de ceea ce se petrecea în saloanele ATI ale unității medicale din Gorj. Numai că o sesizare anonimă a ajuns pe urechile conducerii spitalului, iar aventurile erotice ale protagoniștilor s-a sfârșit brusc. O asistentă medicală și un medic își consumau partidele amoroase fix în încăperile în care sunt tratați bolnavii cu forme grave de COVID-19.
Iată ce se spune în sesizarea primită de conducerea spitalului, care, ulterior, a ajuns și în posesia reprezentanților Ministerului Sănătății:
”În perioada 19 – 26.10, acesta (medicul rezident – n.r.), deşi însurat, a petrecut cu colega noastră, (…), asistentă recunoscută pentru aventuri, inclusiv cu unul dintre directorii spitalului. Problema este că, colega noastră, în perioada respectivă, a fost depistată pozitiv la testul rapid din 19 şi testul PCR din 23.10.2020. Şi acum vine partea cea mai gravă: În data de 26.10.2020, deşi doctorul (…) a stat în aceeaşi cameră la un hotel de lângă spitalul nostru (…), a venit la serviciu, în cadrul secţiei ATI, fără să intre în izolare, reuşind să se înregistreze, în această perioadă, cât şi premergătoare, foarte multe cazuri de pozitivaţi din rândul colegilor noştri”.
Sectia de terapie intensiva, plina cu bolnavi Covid, noul loc pentru facut amor
Petreceri și „orgii” amoroase în secția ATI din spitalul din Târgu Jiu
Informațiile spumoase continuă în sesizarea care a dus la descoperirea amorezilor din spital. Se pare că cei doi au avut comportamentul neadecvat zile întregi. Pentru asistenta medicală implicată în scandalul amoros din Târgu Jiu, se pare că aventura cu medicul nu este prima. „Informatorul” a dezvăluit că femeia nu este la prima „abatere”. Potrivit sesizării, cadrul medical a mai avut relații romantice și cu alți colegi din spital. Printre cei nominalizați ar fi și directorul unității spitalicești în care femeia este angajată.
[rssfeed id='1609318597' template='list' posts=2]
„A transformat secţia ATI şi Covid într-un adevărat bordel, în sensul că, în loc să stea lângă săracii pacienţi, aceştia se închid ore şi nopţi întregi în cabinet, unde întreţin raporturi sexuale şi chefuiesc“.
Cei doi amorezi vor fi nevoiți să suporte consecințele unui asemenea act inconștient. Cadrele medicale vor fi investigate de către Consiliul etic a unităţii medicale pentru că ar fi avut relaţii intime în spaţiile spitalului.