Simona Halep – Barbora Krejcikova 3-6, 7-5, 6-2 live video WTA Praga. Simona Halep se califică în sferturi, unde o va întâlni pe Magdalena Frech

Marian Cărăvan 13.08.2020, 19:51

Simona Halep continuă aventura la Praga. În optimile de finală ale turneului WTA din capitala Cehiei, campioana noastră o întâlnește astăzi pe Barbora Krejcikova.

VICTORIE SIMONA HALEP! Campioana noastră se impune în setul decisiv cu 6-2, câștigând șase game-uri la rând. Două ore și șapte minute a durat acest meci. În sferturile de finală, Simona Halep o va întâlni pe Magdalena Frech, care a încins-o astăzi pe Arantxa Rus, cu 6-3, 2-6, 6-4.

Simona Halep obține încă o victorie la Praga Sursa foto: WTA

Simona Halep se apropie de câștigarea meciului. E 5-2 în setul decisiv.

E 4-2 pentru Simona Halep în setul decisiv.

Trei game-uri la rând câștigate de Simona Halep. E 3-2 de la 0-2, în setul decisiv.

Simona Halep – Barbora Krejcikova 3-6, 7-5, 2-2.

Simona Halep recuperează în acest set decisiv. E 2-1 pentru Krejcikova.

Simona Halep – Barbora Krejcikova 3-6, 7-5, 0-2.

Setul 3 începe cu un break Barbora Krejcikova. Cehoaica conduce cu 1-0 în decisiv.

Statistica setului 2

Simona Halep câștigă setul 2 cu 7-5. Este 1-1 la seturi și se intră în decisiv. Simona Halep a comis șase duble greșeli în acest set, față de niciuna a adversarei. Se joacă de o oră și jumătate. Simona Halep a solicitat asistență medicală.

Simona Halep – Barbora Krejcikova 6-5 în setul 2. Sportiva noastră a comis câteva greșeli și a avut și un moment de nervozitate.

E 5-5 între Simona Halep și Barbora Krejcikova. Sportiva din Cehia a câștigat trei game-uri la rând. Setul 2 se prelungește.

Barbora Krejcikova se apropie. E 5-4 pentru Simona Halep. Sportiva noastră a irosit patru mingi de set.

Simona Halep – Barbora Krejcikova 3-6, 5-3. Se amândă deznodământul în setul 2. Cel mai lung game al meciului e câștigat de Krejcikova după ce a fost nevoie de intervenția arbitrului de scaun pentru a decide dacă ultima minge a prins terenul.

E 5-2 pentru Simona Halep, care e la un game de câștigarea setului secund.

Simona Halep se desprinde din nou, e 4-2.

Break Barbora Krejcikova. Simona Halep conduce acum cu 3-2.

E 3-1 pentru Simona Halep în setul 2.

Simona Halep își valorifică serviciul și trece la conducere în setul 2. E 2-1 pentru româncă.

Simona Halep – Barbora Krejcikova 1-1, în setul 2. Re-break imediat pentru sportiva noastră.

Barbora Krejcikova face break-ul în startul setului 2.

Statistica setului 1

Barbora Krejcikova se impune în primul set, cu 6-3. Este 1-0 pentru sportiva din Cehia. Primul set a durat 32 de minute.

Simona Halep mai recuperează din diferență. E 5-3 pentru Krejcikova.

5-2 pentru Barbora Krejcikova. Cehoaica se apropie de câștigarea primului set.

Cehoaica se desprinde în primul set: e 4-2 pentru Barbora Krejcikova.

Barbora Krejcikova își valorifică serviciul și conduce cu 3-2.

2-2 în primul set al meciului dintre Halep și Krejcikova. Ambele jucătoare au câștigat doar pe serviciul adversarelor.

Simona Halep mai face un break și conduce cu 2-1 în primul set.

Este 1-1. Și Barbora Krejcikova face break-ul.

BREAK Simona Halep! Românca începe meciul cu dreptul și câștigă pe serviciul adversarei. Este 1-0.

UPDATE. ORA 17:45. A început meciul dintre Simona Halep și Barbora Krejcikova. Învingătoarea va juca în sferturi cu Magdalena Frech, care a învins-o pe Arantxa Rus, cu 6-3, 2-6, 6-4.

Simona Halep – Barbora Krejcikova live stream online WTA Praga

Astăzi putem urmări meciul Simona Halep – Barbora Krejcikova live video WTA Praga. Simona Halep rămâne în competiția de la Praga în proba de simplu, după ce ieri a fost eliminată de la dublu.

În turul 1 la simplu, Simona Halep a învins-o după două ore şi jumătate pe slovena Polona Hercog, după un meci cu multe răsturnări de situaţie, decis la tiebreak. A fost 6-1, 1-6, 7-6 (3) și Simona Halep a acces în optimi, unde o întâlnește pe reprezentanta gazdelor, Barbora Krejcikova, care a trecut în turul inaugural de românca Patricia Țig, cu 6-4, 6-3.

Meciul Simona Halep – Barbora Krejcikova este programat să înceapă în jurul orei 16:00 şi va fi transmis în direct pe Digi Sport 2. Totuși, ora meciului poate suferi modificări, în funcție de cât vor dura partidele Eugenie Bouchard – Tamara Zidansek și Magdalena French  – Arantxa Rus.

Dacă va învinge în această după-amiază, Simona Halep o va întâlni în sferturi pe învingătoarea din meciul Magdalena French  – Arantxa Rus.