Procurorii au descins la DSU și i-au luat telefonul lui Arafat pentru verificări. Pont: să îi asculte și alarmele Ro-Alert

Amza Mitreanu 27.03.2026, 22:12
Procurorii au descins la DSU și i-au luat telefonul lui Arafat pentru verificări. Pont: să îi asculte și alarmele Ro-Alert

Procurorii militari au descins la Departamentul pentru Situații de Urgență, urgența fiind de data aceasta o anchetă în care ar fi vizat și secretarul de stat Raed Arafat.

Potrivit informațiilor vehiculate de site-urile de știri, ar fi vorba despre bani, evident. Mai precis, despre niște sporuri pe care șeful DSU le-ar fi dat unor angajați. Mai circulă sub forma unor bârfe și varianta că ar fi anchetate angajări fictive.

Telefonul secretarului de stat Raed Arafat a fost ridicat de procurori pentru verificări. Avem o rugăminte la procurori: să verifice și dacă telefonul domnului Arafat primește același semnal Ro-Alert cu care domnul Arafat ne trezește pe noi noaptea din somn sau primește un semnal „pe pile”, ceva mai puțin deranjant, de exemplu o romanță sau un cântec de leagăn.

Urmăriți Impact.ro și pe