Simona Halep și Toni Iuruc au divorțat la mai puțin de un an de la căsătorie. Cei doi ar fi trebuit să se cunune religios în noiembrie 2022, dar totul a fost anulat. Presa a speculat ca mariajul sportivei cu omul de afaceri ar fi ajuns la final din cauza lui Patrick Mouratoglou. Iată ce a declarat antrenorul după ce s-a zvonit că ar avea o relație mai multă decât profesională cu românca!
Patrick Mouratoglou, despre relația cu Simona Halep
După nici un an de mariaj, Simona Halep și Toni Iuruc au divorțat. Nimeni nu știa că între ei există neînțelegeri atât de grave. Relația celor doi s-ar fi răcit la scurt timp după ce sportiva a început colaborarea cu antrenorul Patrick Mouratoglou, susțin unele surse apropiate cuplului, conform celor de la Radio Impuls.
Jucătoarea de tenis s-ar fi apropiat prea mult de francez, existând bănuieli că relația lor ar fi una mai mult decât profesională. Acum, antrenorul a vorbit despre schimbările din viața sportivei și despre starea emoțională a acesteia.
„Cred că a fost complet epuizată, fizic, dar mai mult mental. Am început să lucrăm împreună în aprilie și s-au instalat multe schimbări.
Nu mi-aș fi dorit să se întâmple majoritatea dintre ele. Este alegerea ei. Dar ea a făcut multe schimbări, pentru că asta este personalitatea ei.
Simona e foarte generoasă în eforturi și dă 100% tot timpul..(…)Ea a decis să meargă cu mine sută la sută și pentru că a vrut să aibă în echipă oameni care lucrează cu mine, deci multe schimbări.”, a declarat Patrick Mouratoglou, conform celor de la iNews.
În cadrul aceluiași interviu, antrenorul a dezvăluit și motivul pentru care sportiva a cedat la Roland Garros. Simona Halep a întâlnit-o în turul doi pe chinezoaica Qinwen Zheng. Sportiva noastră a pierdut partida, iar iar la final a spus că a făcut un atac de panică în timpul celui de-al doilea set.
„Atacul de panică de la Roland Garros a fost pentru că și-a dorit să joace bine și a pus mare presiune pe ea. A fost un stres pe care nu l-a putut gestiona. A fost primul semnal că este foarte greu din punct de vedere mental. Apoi s-a descurcat bine”, a mai precizat Patrick Mouratoglou.
Antrenorul francez este căsătorit cu Ada Obilu, femeie care i-a dăruit și două fete. În trecut, Patrick Mouratoglou s-a iubit și cu Serena Williams, celebra jucătoare de tenis pe care a și antrenat-o. De altfel, relația lor a început prin a fi mai întâi profesională.
Este redactor Impact.ro, acest site reușind să îi redea satisfacția reală a unei pasiuni și a unui loc de muncă în acealași timp. Violeta a terminat Facultatea de Jurnalism și...