Competiția Survivor 2021 devine una tot mai intensă, după ce în miez de noapte au apărut probleme între doi concurenți. Astfel, tensiunea ajunge la cote alarmante în jungla din Republica Dominicană, unde discuțiile devin tot mai aprige. Probele de pe traseu sunt condimentate cu un scandal de proporții, în contextul în care Maria și Adelina, cele două Războinice propuse pentru eliminare, au devenit ținta atacurilor din partea colegilor de echipă. Acestea riscă să plece acasă, singura lor șansă de salvare fiind ca voturile lor să fie mai numeroase decât ale concurentului care va fi nominalizat în ultimul consiliu din această săptămână de favoritul publicului.
O nouă ediție a emisiunii Survivor România 2021 urmează să fie difuzată astăzi, 6 mai, la Kanal D. Show-ul se anunță unul intens, cu probe care îi provoacă pe Faimoși și Războinici pe traseele din junglă, dar și cu discuții aprinse între concurenți. În timp ce Maria și Adelina din tabăra Războinicilor sunt în pericol de a fi eliminate, un alt concurent intervine și stârnește un adevărat scandal. Apar probleme în miez de noapte la Survivor 2021 după ce ambele Războinice sunt acuzate de proprii colegi că ar fi format o alianță cu adversarii, folosindu-se deopotrivă de băieții din propria echipă.
Andrei își acuză colegii că au uitat care este scopul emisiunii și nu mai sunt la fel de determinați în lupta cu Faimoșii. În schimb, aceștia ar prefera să se lupte între ei, tabăra Războinicilor fiind extrem de afectată de scandaluri. Războinicul se arată îngrijorat cu privire la șansele de a câștiga marele premiu, de vreme ce echipa este tot mai destabilizată de certuri și scandaluri.
Momentan ne luptăm și unii cu alții în echipă. Dacă nu vor rezolva problema sta cred că fiecare va lua drumul lui și ne vom strica și mai tare decât suntem, a declarat Andrei.
Reproșurile sunt la ordinea zilei în tabăra Războinicilor, acolo unde Albert și Adina au devenit pionii principali într-o discuție aprinsă. Cei doi își reproșează fapte grave, Războinicul fiind supărat pe faptul că Adelina și Maria i-ar fi denigrat pe membrii echipei. Deși era apropiat de Maria, acesta nu a ezitat să o voteze în consiliul de sâmbătă.
[rssfeed id='1609318597' template='list' posts=2]Albert: Ce vrei tu? De ce ai venit tu aici?
Adelina: Eu nu vreau nimic…
Albert: Tu ai greșit emisiunea!
Adelina: Băi, Albert, te rog frumos să nu mă iei cu lucrurile astea!
Albert: Ne-ați denigrat! Și tu și Maria!
Inclusiv Zanni de la Faimoși le ține partea băieților din echipa adversă, susținând că Adelina și Maria au format o alianță în secret.
Simțeam să mă bag și eu și Sebi și m-am băgat. La un moment dat simțeam că mi s-a făcut scârbă, a precizat Zanni.