Filmare halucinantă cu un deputat PNL. Cum s-a făcut de râs la TV. Video de neratat

Iancu Andreea, Diana Dumitrache 11.11.2021, 19:36
Filmare halucinantă cu un deputat PNL. Cum s-a făcut de râs la TV. Video de neratat

Momente incredibile, difuzate în direct, cu un deputat PNL, care a reușit să se facă de râs la TV. Politicianul a apărut într-o filmare inedită, în timpul unei emisiuni televizate. Clipul video a stârnit uimire și reacții amuzante din partea celor care l-au urmărit. Nimeni nu se aștepta să îl surprindă pe deputat într-o astfel de ipostază.

Cum s-a făcut de râs un deputat PNL, în direct, la TV. Clipul video este incredibil

Pavel Popescu, șeful PNL Sector 4 și totodată deputat al partidului, a reușit să se facă de râs în urma unei apariții televizate, în direct. Politicianul, care a participat la o emisiune la Realitatea PLUS, a reușit să îi surprindă pe telespectatori cu o intervenție total neașteptată. Deși ne-am obișnuit cu un discurs sobru din partea politicienilor, discutând despre problemele stringente ale țării, se pare că deputatul PNL a dorit să își exprime și latura artistică.

Liberalul nu a ezitat și a decis să cânte colindul celebru „Moș Crăciun cu plete dalbe”, în direct. Înainte de intervenția sa, Pavel Popescu a argumentat că obișnuia în trecut să colinde spitalele de copii. Remarca sa a venit ca urmare a unei remarci făcute de moderatorul emisiunii, care a menționat că politicienii ar trebui să fie prezenți în spitalele din România mult mai des, pentru a observa situația reală din unitățile medicale. În timpul actului său artistic, deputatul a fost dirijat și susținut de către moderatorul emisiunii, de la care a și primit aplauzele de final.

Pavel Popescu este un puternic contestatar al alianței de guvernare cu PSD

Președintele PNL Sector 4, deputatul Pavel Popescu, declara în urmă cu câteva zile că o guvernare alături de PSD este complet nefirească. Discursul său vine ca urmare a negocierilor pe care liberalii și social-democrații le au în ultimele zile, în contextul formării unui nou Guvern. Politicianul consideră că, din mai multe puncte de vedere, această alianță nu este una direască.

Alianța cu PSD nu e una firească, e nefirească în totalitate, e nefirească și ideologic, e și din modul în care s-au spus lucruri, este și din punct de vedere al istoriei, și prin modul în care au guvernat cele două partide. Singura modalitate în care PNL ar intra cu PSD este un proiect de țară. O altă alianță cu PSD din partea PNL ar fi o pură sinucidere politică dacă în spatele ei nu ar exista un aranjament asumat între cele două partide pe o perioadă de timp. Trebuie să fie niște proiecte mari de țară precum reforma constituțională, administrativă, modul în care sunt absorbiți banii UE, a declarat liderul PNL Sector 4.

[rssfeed id='1609318597' template='list' posts=2]
Urmăriți Impact.ro și pe
Iancu Andreea
Redactor online din 2013 și absolventă a UNIBUC, Facultatea de Litere, Specializarea Studii Europene. De asemenea, absolventă a cursurilor de Master din cadrul SNSPA, Facultatea de Comunicare și...