Ce meserie și-au dorit părinții lui Cristi Brancu pentru fiul său. Prezentatorul a fost categoric: ”A rămas ca mine!” VIDEO EXCLUSIV

Rebeka Pascu 03.10.2023, 11:03

Cristi Brancu a fost prezent alături de soția sa, Oana Turcu, la evenimentul “Prima Fest 2023”. El este unul dintre cei mai cunsocuți prezentatori TV! De peste 30 de ani, Cristi Brancu este jurnalist, însă nu mulți știu că părinții săi nu au fost de acord cu această meserie. Într-un interviu exclusiv pentru Impact.ro, omul de televiziune a dat din casă și ne-a spus motivul pentru care apăreau deseori discuții între el și părinții săi!

Cristi Brancu, despre emisiunea “Exclusiv VIP”: “M-am obișnuit”

Cristi Brancu este prezentatorul emisiunii “Exclusiv VIP”, de la Prima Tv. Din 4 septembrie, Cristi a revenit cu sezonul 6, iar emisiunea este programată în fiecare zi, de luni până vineri, de la ora 16.00 la 18.00. În exclusivitate pentru Impact.ro, prezentatorul ne-a spus despre momentele de epuizare. Oana Turcu îi este alături după fiecare emisie. Cum reușește să îl calmeze? Cristi Brancu ne-a oferit toate detaliile:

“Suntem în sezonul 6, lucrurile funcționează. Câtă vreme avem multe povești de oferit oamenilor, cu siguranță merge bine. În fiecare sezon aducem povești și subiecte noi, așa că eu zic că suntem pe drumul ce bun. Dacă mă simt epuizat…Asta trebuie să o întrebați pe soție!

Este adevăat că atunci când mă simt epuizat, Oana îmi face un masaj, iar lucrurile încep să se rezolve. Are niște creme cu care îmi face masaj și sunt foarte bune. M-am obișnuit să vorbesc cu toți oamenii, să citesc drumul și povestea lor. Suntem o emisiune care te citește!”, ne-a declarat Cristi Brancu, în exclusivitate pentru Impact.ro

Citește și Schimbare majoră! Ce se întâmplă cu emisiunea lui Cristi Brancu de la Prima TV. Anunțul tocmai a fost făcut

„Vreți să fiu un inginer prost sau un jurnalist bun?”

Cristi Brancu și-a dorit de mic copil să devină jurnalist, însă părinții considerau că meseria de inginer ar fi una mai sigură pentru fiul lor. Ambițios din fire, acesta le-a deovedit părinților săi că destinul său este jurnalismul.

[rssfeed id='1609318597' template='list' posts=2]

“Eu la 10 ani am știut că o să devin ceea ce am ajuns. Bine…La 10 ani, 1983, nu îți imagina multă televiziune, dar știam că voi fi ziarist. Eu le-am spus părinților mei de atunci, de când aveam 10 ani, iar ei nu au acceptat nici la 14 ani, nici la 16 ani, abia la 18 ani și-au dat seama că s-ar putea să fie ceva de făcut, dar ca hobby.

Ei voiau să fiu inginer, dar ieșeam un inginer cam netalentat. Eram student la Facultatea de Instalații, făceam instalația, trăgeam țeapa și speram să funcționeze. Dincolo de treaba asta, la un moment dat și-au dat seama ca acesta este drumul meu.

Au văzut la un moment dat că lucrurile astea aduc și beneficii. Un an jumate mai târziu, după ce m-am apucat de meserie, am dat un articol care a fost pe prima pagină la evenimentul zilei, iar la 20 de ani eram redactor șef la revista VIP. Am fost pe jumătate ambițios. Am învățat matematică și fizică, noroc că a venit Revoluția, dar eram cu matematica, la fizică am intrat cu bursă.

Am intrat la o facultate tehnică. După ce am intrat cu bursă, mi-am dat seama și le-am zis părinților mei într-o zi: Vreți să fiu un inginer prost sau un jurnalist bun? Și a rămas ca mine, iar în timp au devenit foarte mândri de lucrurile pe care le-am făcut.”, ne-a mai spus Cristi Brancu, în exclusivitate pentru Impact.ro.

Citește și Ce a ajuns să facă fiul Oanei și al lui Cristi Brancu. Și-a uimit până și părinții: „Acum vrea și germană!” VIDEO EXCLUSIV

Video: Cătălin Shadi Sîrbu

Urmăriți Impact.ro și pe